Ze ontstonden in het ‘Adelaarsnest’, de creatieve motorkamer van het Noord Nederlands Toneel. Vanaf vandaag worden de stukken van vormgevers Ko van den Bosch en André Joosten geëxposeerd in Schouwburg het Park.
Naast het formidabele spel vallen de voorstellingen van het Noord Nederlands Toneel ook altijd op door de bijzondere decors die zich onderscheiden door een grote mate van rauwheid en ruwe, ongepolijste vormen. Deze decors komen uit het brein van vormgevers Ko van den Bosch en André Joosten. Via hun expositie geven zij de Parkbezoeker een boeiend kijkje in het proces van theatervormgeving.
Creatief proces
De tentoonstelling is niet een tentoonstelling van dingen die af zijn. De makers omschrijven het als ‘een archeologie van een aantal jaren’. Een weerslag van het creatieve proces. Deze tentoonstelling toont het netwerk waarbinnen André Joosten en Ko van den Bosch bereid zijn te denken. De artikelen, teksten, citaten, krabbels, foto’s en tekeningen zijn de bakens om te navigeren en een weergave van de afgelegde route.
Gelijk met Hamlet
De openingsdatum van 11 april a.s. is niet toevallig. Op deze dag staat de productie ‘Hamlet’, door het Noord Nederlands Toneel op de planken van het Park. In deze voorstelling blijft het NNT trouw aan Shakespeares rijke tekst over wraak en rechtvaardigheid, loyaliteit en verraad, maar bovenal over de liefde. Liefde in tijden van paranoia, waarin twee jonge mensen – prins Hamlet en zijn geliefde Ophelia – bekneld raken in een hachelijke situatie.
Bezichtiging en meer informatie
De expositie is vanaf woensdag 11 april voor iedereen gratis toegankelijk op werkdagen tussen 09.00 en 17.00 uur. Voor meer informatie verwijzen wij u naar de website www.hetpark.nl.