9-7-2012
Het eerste weekeinde dat in Hoorn sfeerbeheer actief was in de horecagebieden, was succesvol

Het surveillantenteam van sfeerbeheer zag dat op de Roode Steen een groepje van vijf personen in bezit was van een stroomstootwapen. Het team waarschuwde de politie die het vijftal even later tegenhield. Een van hen gooide een mapje met identiteitspapieren weg, dat eerder op de avond was gestolen uit een tas in een uitgaansgelegenheid. Een ander gooide het stroomstootwapen weg. Beiden zijn aangehouden.
De proef met sfeerbeheer duurt twee maanden en vindt plaats in juli en augustus. Sfeerbeheer is bedoeld om de sfeer in het horecagebied rustig en gemoedelijk te houden en uitgaanspubliek rustig uit de binnenstad te geleiden. Dit om overlast, vernielingen en andere ongeregeldheden zoveel mogelijk te voorkomen.
Samenwerking politie en sfeerbeheer
Sfeerbeheer bestaat uit drie beveiligers, die met name op de fiets surveilleren in de Dubbele Buurt, het Kerkplein, de Roode Steen en het havengebied. Zij zijn op vrijdag en zaterdag van 24:00 tot 05:00 uur aanwezig in en rond de horecagebieden. Daarbij werkt het team nauw samen met het Horeca Interventie Team van de politie. Het eerste resultaat van die samenwerking werd zaterdagnacht direct zichtbaar.
Gezamenlijk
De horecaondernemers van Cafe Viera, Grand Cafe Sante en Huis Verloren hebben zich ingespannen om andere cafe-eigenaren uit de binnenstad mee te laten doen aan de proef. Meer dan 25 horecaondernemers uit de binnenstad betalen mee aan sfeerbeheer. Koninklijke Horeca Nederland afdeling Hoorn en de gemeente Hoorn leggen ook ieder een derde van het bedrag in. Na de proef zullen de partijen verder praten over een eventueel vervolg op de proef met sfeerbeheer. De wens is om het budget voor sfeerbeheer uiteindelijk via de reclamebelasting vrij te spelen.